Džez trio „The Tribevibers” koji čine pijanista Karim Blal, kontrabasista Gabriel Pjer i bubnjar Slaven Ljujić, prirediće koncert u okviru XIX festivala „Mjesec poštovanja džeza u Crnoj Gori/Jazz Appreciation Month in Montenegro – JAM 2026”.
Trio koji okuplja savremene muzičare iz različitih sredina, predstaviće kompozicije sa svog debitantskog albuma „Volume One” u srijedu, 15. aprila, u velikoj sali KIC-a „Budo Tomović”, u 20 sati.
Muzičari iz tri mediteranske države oformili su trio nakon jednog zajedničkog giga, shvativši da dijele identičan smisao za humor i urođeni osjećaj za sving i gruv. Iako su, svaki za sebe, zauzeti sopstvenim projektima, Tribevibers su doživjeli kao prirodno utočište – prostor apsolutne slobode u kojem njihovi pojedinačni glasovi postaju neraskidiva cjelina. Muzičari kanališu svoja različita kulturna obilježja u moderan, iskren i odvažan zvuk, ukazujući da su različite kulture, kada se nađu na istoj vibraciji, sposobne za stvaranje autentične umjetnosti. Njihov debi album, snimljen u Rimu, predstavlja zvučni zapis tog stila.
Ulaznice po cijeni od 5 eura dostupne su online na www.kic.podgorica.me, putem aplikacije KIC Podgorica, kao i na biletarnici KIC-a.
KIC „Budo Tomović”







