Povodom 214 godina od rođenja velikog engleskog pisca Čarlsa Dikensa, Narodna biblioteka „Radosav Ljumović“ organizuje tematsko veče pod nazivom „Književnost kao put humanosti“.
Program će se održati u petak, 13. februara, sa početkom u 19 časova.
Cilj događaja je afirmacija bogatog književnog nasljeđa Čarlsa Dikensa, ali i podsticanje društvene solidarnosti kroz povezivanje obrazovnih i socijalnih institucija, u duhu humanosti koju je sam pisac snažno zagovarao u svojim djelima.
Učesnici programa: Milica Anđušić, profesorica književnosti, Miki Ražnatović, učenik (prezentacija o životu i radu Čarlsa Dikensa) i Ivona Vukajlović, sociološkinja.
U okviru večeri biće organizovan i „Dikensov sto dobrote“ – namjenski prostor za prikupljanje donacija. Pozivamo građane da daju svoj doprinos doniranjem očuvanih knjiga, slikovnica i školskog pribora.
Prikupljeni materijal biće proslijeđen Sekretarijatu za socijalno staranje, kao podrška djeci iz socijalno ugroženih kategorija.
Pozivamo vas da svojim prisustvom uveličate ovaj događaj i zajedno sa nama pošaljete poruku solidarnosti, humanosti i snage književnosti.
JU NB ,,RADOSAV LJUMOVIĆ“







