Nagrada "19. decembar"

Nagrada "19. decembar", dodjeljuje se povodom Praznika Glavnog grada, za najviše zasluge i postignute rezultate u teorijskom i praktičnom radu i djelovanju u svim oblastima ljudskog stvaralaštva.

O dodjeli Nagrade "19. decembar", odlučuje žiri koji imenuje Skupština Glavnog grada. Uslovi, način i postupak za dodjelu Nagrade utvrđuje se posebnom odlukom Skupštine: 

Odluka o uslovima, načinu i postupku za dodjelu Nagrade "19. decembar"(novembar 2012.godine)

Lista kandidata za dodjelu nagrade ″19. decembar″ za 2020. godinu, koji ispunjavaju formalno - pravne uslove za dodjelu nagrade

Dobitnici nagrade su:

  • Husein - Ceno Tuzović, novinar, istoričar, hroničar
  • posthumno prim. dr Paša Divanović, specijalista pedijatrije, dugogodišnja načelnica pedijatrijske službe Doma zdravlja Podgorica, doajen crnogorske pedijatrije
  • posthumno Novka Ubović, pedagoški radnik, nastavnica matematike

Dobitnici nagrade su:

  • posthumno Darko Vujošević
  • Dejan Savićević, predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore
  • Kompanija “BEMAX” D.O.O. Podgorica

Lista kandidata za dodjelu nagrade ″19. decembar″ za 2018. godinu, koji ispunjavaju formalno - pravne uslove za dodjelu nagrade

Dobitnici nagrade su:

  • Zoja Bojanić - Lalović, direktorica Javne ustanove Gimnazija „Slobodan Škerović“ Podgorica
  • Nikola Ivanović, košarkaš KK “Budućnost VOLI“ i član reprezentacije Crne Gore

Dobitnici nagrade su:

  • Služba zaštite Glavnog grada (Vatrogasci Podgorice) 
  • Dragan Bokan, privrednik, vlasnik kompanije ″Voli″
  • Slobodan M. Kovačević, kompozitor i kantautor

Dobitnici nagrade su:

  • Dr sci. med. Nermin Abdić, ortoped na Klinici za ortopediju i traumatologiju Kliničkog centra Crne Gore
  • Rajko Todorović Todor, akademski slikar
  • Branka Šćepanović, muzička umjetnica, interpretatorka crnogorskih izvornih pjesama

Dobitnici nagrade su:

  • Zoran Kalezić, estradni umjetnik
  • Sreten Srećko Radonjić, osnivač kompanije ″SAMMS″

Dobitnici nagrade su:

  • Dubrava Drakić, glumica i pedagog
  • Dr sc. med. Nebojša Kavarić, direktor Doma zdravlja Podgorica

Dobitnici nagrade su:

  • Jagoš Marković, pozorišni reditelj
  • Transplantacioni tim iz KBC REBRO u Zagrebu (prof. dr Rajko Ostojić, dr Mirela Bušić, prof. dr Željko Kaštelan, prof. dr Josip Pasini, prof. dr Nikolina Bašić - Jukić, dr Jasna Stoić - Brezak, dr Marija Topalović - Grković, Dragica Smiljanić i Alojz Berić)

Dobitnici nagrade su:

  • Bojana Popović, rukometašica
  • Miloš Karadaglić, gitarista

Dobitnici nagrade su:

  • Prof. dr Dušan Ičević, publicista
  • Dr Milanka Raičević, specijalista radiolog
  • Vladislav Ivanović, etnolog

Dobitnici nagrade su:

  • Šukrija Žuti Serhatlić, muzički umjetnik
  • Marko Klepić, kompozitor, osnivač i dirigent dječjeg hora ″Zvjezdice″ 

Dobitnici nagrade su:

  • Goran Radonjić, seniorski prvak svijeta u kik boksu
  • Javna ustanova ″Zavod za školovanje i profesionalnu rehabilitaciju  invalidne djece i omladine

Dobitnik nagrade je:

  • Petar Porobić, selektor vaterpolo reprezentacije Crne Gore

Dobitnici nagrade su:

  • Ismet Methadžević, bokserski trener
  • Franjo Kunčer, sportski automobilista
  • Bojan Bajramović, muzički interpretator

Dobitnici nagrade su:

  • Branimir Popović, glumac
  • Čedomir Popović, preduzetnik
  • Nikola Petrović, trener ženskog rukometnog kluba ″Budućnost″ T - Mobile
  • Prof. dr Petar Živković, profesor Metalurško - tehnološkog fakulteta

Dobitnici nagrade su:

  • Tatjana Burzan, Osnovna škola ″Maksim Gorki″
  • Mirko Vlahović, Crnogorsko narodno pozorište
  • Javna ustanova Centar za obrazovanje i osposobljavanje ″1. jun″
  • Mirsad Kajošević, poljoprivrednik

Dobitnici nagrade su:

  • Izdavačka kuća CID
  • Prof. dr Labud Vukčević, naučni radnik
  • Dževdet Džoni Hodžić, za postignute rezultate u oblasti kulture
  • Ortopedsko preduzeće ″Rudo″ 
  • Dragiša Jovović, književnik

Dobitnici nagrade su:

  • Javna ustanova Dječji vrtić ″Ljubica Popović″
  • Javna ustanova Narodna biblioteka ″Radosav Ljumović″
  • Dr Marina Mugoša - Ratković, ljekar
  • Mirsad Serhatlić, muzičar

Dobitnici nagrade su:

  • Senad Gačević, kompozitor
  • Damir Mandić, sportista - karatista
  • Branislav Mićunović, reditelj
  • Vukota Radulović, naučni radnik
  • Operativni centar Evropske agencije za rekonstrukciju u Podgorici

Dobitnici nagrade su:

  • Karate klub ″Budućnost″
  • Blagota Eraković
  • Desimir Caričić
  • Božo Marković i Vujadin Jovanović

Dobitnici nagrade su:

  • Akcionarsko društvo ″Plantaže″
  • Košarkaški klub ″Budućnost″
  • Prim. dr Ljiljana Perović
  • Prof. dr Mladen Ulićević
  • Čedomir Šćepović

Dobitnici nagrade su:

  • Prim. dr Danilo Aleksić
  • Dimitrije Bato Radulović

Dobitnici nagrade su:

  • Zoja Bećović, glumica
  • Čedomir Pejović, naučni radnik
  • Avaja Tuzović - Osmanagić, književnik
  • Šahovski klub ″Montenegrobanka″
  • Prof. dr Sreten Škuletić, naučni radnik

Nagrada nije dodijeljena.

Dobitnici nagrade su:

  • Prim. dr Miodrag Marković
  • Ivan Strugar
  • Mensura Popović
  • Kulturno - prosvjetna zajednica
  • Dr Pavle Gazivoda

Dobitnici nagrade su:

  • Vili Ferdinandi, muzičar - violinista
  • Budo Simonović, novinar publicista
  • Slobodan Marunović, glumac Crnogorskog narodnog pozorišta

Dobitnici nagrade su:

  • Prof. dr Radomir Ivanović
  • Ilija Dapčević, muzičar
  • Veselin Mićović, karatista
  • Stanko Đurović, za dobrovoljni humanitarni rad
  • Darinka Belević, za uspjeh u oblasti predškolskog vaspitanja
  • Đerđ Noc Martini, za rezultate u oblasti likovno - pedagoškog rada
  • Velibor Bucko Radonjić, za ostvarenja u oblasti likovne umjetnosti
  • Pokret gorana Podgorica, za rezultate u oblasti ekološkog rada

Dobitnici nagrade su:

  • Svetlana Kana Radević i Ljiljana Radević, arhitekte
  • Prof. dr Pavle Radusinović
  • Petar Đuranović, novinar
  • Radovan Papović, dirigent
  • Dragoljub Kopitović, sportista
  • Jelena Damjanović, slikar
  • Savo Marsenić, direktor INIS ″Marko Radović″
  • Sergej Volkov, sportski ribolovac
  • Radio klub Podgorica
  • Duvanski kombinat DD

Dobitnici nagrade su:

  • Dr Dragiša Vuković
  • Dr Žarko Pavićević
  • Dr Svetozar Piletić
  • Branislav Vuković
  • Hor Muzičke akademije Titograd
  • Rajko Vujošević
  • Ilija Božović
  • Osnovna škola ″Milorad Musa Burzan″
  • Mihailo Banjević

Dobitnici nagrade su:

  • INIS ″Marko Radović″
  • Institut za istraživanje i razvoj aluminijuma
  • Osnovna škola ″Maksim Gorki″
  • Pionirski kulturni centar
  • Milorad Vukotić 
  • Đoko Jočić 
  • Milenko Lainović 
  • Dragutin Matović 
  • Momir Matović 
  • Vlado Lubarda 
  • Dragan Radulović 

Dobitnici nagrade su:

  • Branko Jovanović, VKV radnik IGM ″Radoje Dakić″
  • Svetozar Radošević, maš.tehničar, Kombinat aluminijuma
  • Branislav Kovačević, prof., Opštinska konferencija SSRN
  • Božidar Nikolić, profesor Mašinskog fakulteta
  • Srđan Vukčević, slikar
  • Aleksa Asanović, prof. muzike
  • Sreten Perović, književnik
  • Samir Usenagić, sportista
  • Mirjana Vlahović, ljekar

Dobitnici nagrade su:

  • OOUR ″Elektroliza″ - Kombinat aluminijuma Titograd
  • Ženski rukometni klub ″Budućnost″
  • Vukalica - Đedo Milutinović, književnik
  • Boško Odalović, slikar
  • Dr Đuro Musić, ljekar
  • Dr Branislav Ivanović, profesor Pravnog fakulteta
  • Dr Radovan Kovačević, profesor Građevinskog fakulteta
  • Predrag Kojašević, VKV radnik
  • Boško Pušonjić, novinar
  • Slobodan Radunović, poljoprivredni proizvođač

Dobitnici nagrade su:

  • OOUR ″Mašinska obrada″ - IGM ″Radoje Dakić″
  • Perko Vukotić, predavač Instituta za matematiku i fiziku
  • Milo Milošević, VKV radnik
  • Ljubica Šarkić, glumica

Dobitnici nagrade su:

  • Petar Brnović, VKV radnik
  • Rajka Vujošević, kustos
  • Čedo Vukanović, glumac
  • Predrag Dmitrović, arhitekta
  • Duško Ivanović, sportista - košarkaš
  • Dr Miodrag Jovanović, ljekar
  • Ljiljana Mugoša, sportista - rukometašica
  • Dr Radovan Radonjić, profesor Pravnog fakulteta

Dobitnici nagrade su:

  • Mjesna zajednica ″Komani″
  • Svetozar - Purko Aleksić, klarinetista
  • Vojislav Vulanović, književnik
  • Mirsada Ganić, sportista - džudista
  • Dr Božidar Raspopović, ljekar
  • Branislav Sekulić, slikar
  • Svetozar Stojović, VKV radnik
  • Mileva Filipović, predavač na Pravnom fakultetu

Dobitnici nagrade su:

  • Dramski eksperimentalni studio ″DODEST″
  • Mjesna zajednica ″19. decembar″
  • Branko Banjević, književnik
  • Dr Eva Velimirović, ljekar
  • Božidar Zeković i Matko Marović, konstruktori
  • Dr Janko Janković, vanredni profesor Tehničkog fakulteta
  • Mileva Kovačević, VKV radnik
  • Marko Leković, direktor IGM ″Radoje Dakić″
  • Miodrag Perunović, sportista - bokser
  • Dr Novak Ražnatović, viši naučni saradnik
  • Nikola Raičević, slikar
  • Borislav Tamindžić, kompozitor

Dobitnici nagrade su:

  • KUD ″Špiro Kaluđerović″ - Mataguži
  • Mjesna zajednica ″Kruševac″
  • Dragoljub Vujošević, prosvjetni savjetnik
  • Zef Dedivanović, glumac
  • Mitar Jovanović, dipl. ing.
  • Vjera Nikić - Miranović, član Opere u Sarajevu
  • Ante Miročević, sportista - fubaler
  • Dr Vukić Pulević, naučni saradnik
  • Vladimir Radinović, tehničar
  • Marko Stajkić, direktor Zanatskog preduzeća
  • Dr Božina Ćulafić, ljekar
  • Ivan Ceković, književnik

Dobitnici nagrade su:

  • OOUR ″Plantaže″ - Agrokombinat ″13. jul″
  • KPU ″Rajko Mugoša″
  • Savez izviđača Titograd
  • Opštinski streljački savez
  • Grujica Milošević, VKV radnik
  • Slobodan Kićović, VKV radnik
  • Krsto Leković, profesor
  • Slobodan Slavinić, slikar
  • Dr Jovan Gogić, docent Ekonomskog fakulteta
  • Dr Radoje Pajović, viši naučni saradnik
  • Nikola - Zeko Ilić, kulturni radnik
  • Boško Golović, naučni saradnik
  • Milica Kostić, naučni saradnik
  • Dr Zdravko Ivanović, docent Ekonomskog fakulteta
  • Slobodan Aligrudić, glumac
  • Dušan Vukotić, filmski reditelj
  • Dr Ljubomir Ulićević, ljekar

Dobitnici nagrade su:

  • Dom JNA
  • Duvanski kombinat
  • KUD ″Stara Varoš″
  • Dr Dragutin Vukotić, ljekar
  • Dr Milena Dragović, ljekar
  • Stevo Matović, glumac
  • Radoje Mišković, agronom
  • Nikola Peličić, društveno - politički radnik
  • Jovan Dimovnović, VKV radnik
  • Branko Stamatović, slikar
  • Branislav Uskoković, dipl. ecc.

Dobitnici nagrade su:

  • ″Crnagoraimpeks″
  • Preduzeće robnih kuća Beograd - OOUR ″Titograd″
  • Titogradska tribina
  • Mjesna zajednica ″Tuzi″
  • Fudbalski klub ″Budućnost″
  • Dr Smilja Vavić, ljekar
  • Niko Đurović, slikar
  • Dr Momir Đurović, docent Tehničkog fakulteta
  • Božidar Ivanović, internacionalni šahovski majstor
  • Radivoje Jovanović, nastavnik
  • Dr Veljko Martinović, naučni saradnik
  • Dr  Veljko Međedović, ljekar
  • Gojko Mugoša, VKV radnik
  • Miloš Milić, sekretar Doma omladine ″Budo Tomović″
  • Olga Perović, likovni kritičar
  • Branko Popović, poljoprivredni proizvođač
  • Milisav Čarapić, komandant Štaba teritorijalne odbrane

Dobitnici nagrade su:

  • Pamučni kombinat
  • Škola za osnovno muzičko obrazovanje ″Vasa Pavić″
  • Bokserski klub ″Budućnost″
  • Svetozar Blečić, vanredni profesor Tehničkog fakulteta
  • Grupa istraživača Poljoprivrednog fakulteta: dr Marko Ulićevićing. Vasilija Ćetkovićing. Svetozar Pejović
  • OKUD "Ljubo Božanović"
  • Božidar Jabučanin, dipl.ecc.
  • Vojislav Lekić, VKV radnik
  • Gojko Lopičić, VKV radnik
  • Božidar Mugoša, profesor
  • Ljubomir Radunović, arhitekta
  • Milenko Ratković, književnik
  • Vlado Racković, društveno - politički radnik
  • Alija Šarkić, novinar

Dobitnici nagrade su:

  • Agrokombinat ″13. jul″
  • Trikotaža i konfekcija - TIK radnik
  • Đorđije Boljević, VKV radnik
  • Vlatko Gilić, filmski reditelj
  • Predrag Golubović, filmski reditelj
  • Jovan Dedić, društveno - politički radnik
  • Ratko Đurović, književnik
  • Dr Mihailo Kuliš, ljekar
  • Radivoje Mitrović, nastavnik
  • Dragan Mugoša, sportista - bokser
  • Ekipa muzičke omladine Titograd
  • Vuko Radulović, slikar

Dobitnici nagrade su:

  • Gradsko - komunalno saobraćajno preduzeće
  • Veselin Babić, dipl.ecc.
  • Dr Ljubomir Budeč, ljekar
  • Ratko Vujošević, književnik
  • Risto Vukčević, prof. Ekonomskog fakulteta
  • Aleksandar - Aco Nikolić, društveno - politički radnik
  • Slavka Prelević, VKV radnik

Dobitnici nagrade su:

  • Dom omladine ″Budo Tomović″
  • Kombinat aluminijuma
  • OGP ″Titograd″
  • Malina Aković, novinar
  • Dr Jovan Bojović, naučni saradnik
  • Vasilije Knežević, arhitekta
  • Filip Šoć, ljekar

Dobitnici nagrade su:

  • Borislav Mijanović, konstruktor
  • Vladimir Sekulić, profesor
  • Dr Božina Ivanović, profesor
  • KUD ″Stanko Dragojević″
  • Dr Slobodan Dragović, ljekar
  • Slobodan Burzan, profesor
  • Dr Ljubo Pavićević, naučni saradnik
  • Mirčeta Pešić, direktor Crnogorskog narodnog pozorišta
  • Velimir Vukčević, direktor Gradskog vodovoda
  • Sofija Klikovac, upravnik Dječjeg vrtića ″Ljubica Popović″
  • Zuvdija Hodžić, književnik
  • Dušan Đurišić, književnik

Dobitnici nagrade su:

  • IGM ″Radoje Dakić″
  • Vukosava Lopičić, VKV radnik
  • Momčilo Vešović, direktor ″Industrijaimport″
  • Obren Stanišić, direktor Duvanskog kombinata
  • Tomaš Marković, prosvjetni savjetnik
  • Dragoljub Brajković, slikar
  • Marko Vujović, nastavnik 
  • Jevrem Brković, književnik
  • Rudolf Zakrajšek, prof. muzike
  • Miloš Jeknić, glumac
  • Radomir Vučković, sportski ribolovac

Dobitnici nagrade su:

  • Omladinsko sportsko društvo ″Tara″
  • Halid Alivodić, tehničar
  • dr Božidar Darmanović, ljekar
  • Branko Kovačević, prof. Ekonomskog fakulteta
  • Veljko Mandić, glumac
  • Aleksandar Prijić, slikar
  • Jelena - Manja Radulović, muzikolog
  • Milorad Stojović, književnik
  • Marko Cvijetković, kustos

Dobitnici nagrade su:

  • Risto Stijović, vajar
  • Milo Kralj, književnik
  • Sreten Asanović 
  • Cisana Murusidze, pozorišni reditelj
  • Nikola Vavić, pozorišni reditelj
  • Gojko Radunović, direktor TIK-a
  • Milorad Stojanović, direktor Agrokombinata ″13. jul″
  • Branislav Ivanović, nastavnik
  • Božidar Mijanović, konstruktor
  • Petar Dedić, sportista - padobranac
  • OKUD ″Mirko Srzentić″

Dobitnici nagrade su:

  • Orkestar Radio - televizije Titograd
  • Autori TV reportaže ″Mojkovačka bitka″ (Radosav Rotković - pisac teksta, Veselin Ljumović - reditelj i Slavko Vukčević - snimatelj)
  • Milorad Stojović, književnik
  • Petar Perišić i Boro Begović, glumci
  • Sveto Martinović i Miodrag Gligorović, slikari
  • Branko Brajović
  • Gojko Dapčević
  • Dr Branislav Pešić, ljekar
  • Milorad Perović

ZELENO LICE PODGORICE

Podgorica na dva točka

Podgorica na dva točka

Moje drvo

Moje drvo

Kesa je više previše

Kesa je više previše

Mikro 020

Mikro 020

Katastar zelenih površina

Katastar zelenih površina