Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima

03/12/2018

„Želim da istaknem da je Glavni grad veoma posvećen rješavanju stambenih pitanja i da će za godinu i po dana blizu 300 zaposlenih u gradskim preduzećima riješiti ovo važno životno pitanje. Za te potrebe Glavni grad je opredijelio finansijska sredstva, ustupio lokacije i oslobodio budućeg investitora obaveze plaćanja naknade za komunalno opremanje ukupne vrijednosti 3,8 miliona eura”, istakao je gradonačelnik Podgorice dr Ivan Vuković na postavljanju kamena temeljca za izgradnju stambene zgrade za potrebe radnika gradskog preduzeća Čistoća.

On je naglasio da će na taj način biti sagrađena tri stambena objekta, od kojih se jedan za potrebe zapošljenih u Vodovodu već uveliko gradi, da danas kreće izgradnja zgrade za zapošljene u Čistoći i izrazio očekivanje da će narednih dana biti izabran i najpovoljniji ponuđač za izgradnju zgrade i za ostala gradska preduzeća.

Gradonačelnik je istakao da je gradsko preduzeće Čistoća jedno od najboljih u okviru strukture Glavnog grada. “Ko god dođe u Podgoricu primjećuje da je ona izuzetni čist grad, pogotovo imajući u vidu neke naše navike kojima se baš ne možemo pohvaliti, tako da je ovo način da Glavni grad iskaže poštovanje za to što ti ljudi rade. Mi, nažalost, ne možemo da ih platimo adekvatno za posao koji rade, on je znate i sami koliko težak, ali na ovaj način im pomažemo da riješe stambeno pitanje pod povoljnim uslovima”, izjavio je gradonačelnik Vuković.

“U svakom slučaju, koristim priliku da i direktorki Popović i svim zapošljenima u Čistoći još jednmi iskažem poštovanje kao gradonačelnik za trud koji ulažu kako bi Podgorica bila čista, jer zamislite samo da 24 sata ovi ljudi ne rade svoj posao na šta bi naš grad ličio. Takođe, koristim priliku da apelujem na sve naše sugrađane da malo više vode računa o tim stvarima, da ovim ljudima malo pomognu u obavljanju svojih dnevnih zadataka kako bio naš grad izgledao onako kako svi želimo da izgleda”, zaključio je gradonačelnik Podgorice.

„Na ovom mjestu će za nešto više od godinu dana nići novi dom za preko 90 porodica radnika zaposlenih u gradskoj Čistoći. Vrijednost investicije iznosi ukupno 2.469.532 eura, a objekat je bruto površine 6.086 m2“ , saopštila je direktorka Čistoće Daca Popović i naglasila da cijena po kvadratu neto korisne površine iznosi 587 eura i da se radi o jako povoljnoj cijeni koja je mnogo ispod tržišne cijene nekretnina na toj lokaciji u Podgorici.

Ona je istakla da je obaveza Čistoće da u narednih 14 mjeseci formira rang listu i zahvalila se svim partnerima na projektu, posebno Glavnom gradu koji je besplatno ustupio zemljište i izvođaču radova, firmi Roaming Monetennegro koja je dala najpovoljniju ponudu i iskazala zadovoljstvo što će veliki broj zaposlenih u Čistoći riješiti jedno od najvažnijih životnih pitanja.

Predsjednik sindikalne organizacija zaposlenih u Čistoći Veselin Mijović, u ime zaposlenih zahvalio je upravi Glavnog grada i menadžmentu Društva što su imali razumjevanja za njihove potrebe. Naredni korak, kako je naglasio, je komunikacija sa poslovnim bankama u cilju obezbjeđenja što povoljnijih kreditnih uslova za zaposlene.

Izjavu gradonačelnika dr Ivana Vukovića možete pogledati na sljedećem linku: https://youtu.be/Da8SMKIdM4g

Izjavu direktorice Čistoće Dace Popović možete pogledati na sljedećem linku: https://youtu.be/QsMdJYxOQnA

Izjavu predsjednika sindikalne organizacije Čistoće Veselina Mijovića možete pogledati na sljedećem linku: https://youtu.be/Hw2aq4fBhP8

Pokrivalice sa događaja možete pogledati na sljedećem linku: https://youtu.be/b–GYnZZAOQ

PG BIRO

Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima
Glavni grad će izgraditi oko 300 stanova za potrebe zaposlenih u gradskim preduzećima

ZELENO LICE PODGORICE

Podgorica na dva točka

Podgorica na dva točka

Moje drvo

Moje drvo

Kesa je više previše

Kesa je više previše

Mikro 020

Mikro 020